Best of World belegt hoofdzakelijk in aandelen van andere beleggingsfondsen. Deze fondsen beleggen op hun beurt in wereldwijde aandelen om de beleggers een gespreide aandelenbelegging aan te bieden. In hoofdzaak wordt hierbij geïnvesteerd in fondsen die flexibel kunnen omspringen met het aandelengedeelte en waarvan het rendement in een goede verhouding staat tot het genomen risico.
Bron: Dierickx Leys Private Bank, deze historische rendementen bieden geen garantie voor de toekomstige rendementen.
Cumulatief rendement sinds 01/01/2025 | -16,27% |
---|---|
1 jaar | -9,22% |
2 jaar | 2,01% |
3 jaar | 0,21% |
5 jaar | 4,48% |
Rendement sinds oprichting | 4,58% |
Geannualiseerde rendementen behalve voor het rendement sinds Nieuwjaar. Deze historische rendementen bieden geen garantie voor de toekomstige rendementen. Ze houden geen rekening met kosten & taksen bij aan- of verkoop. Bron: Dierickx Leys Private Bank
Volatiliteit (3 jaar) | 10,63% per 28/02/2025 |
---|---|
Sharpe Ratio (3 jaar) | 0,42 per 28/02/2025 |
! Voor de risico-indicator wordt ervan uitgegaan dat u het product houdt voor 5 jaar.
Het daadwerkelijke risico kan sterk variëren indien u in een vroeg stadium verkoopt en u kunt minder terugkrijgen.
De samenvattende risico-indicator is een richtsnoer voor het risiconiveau van dit product ten opzichte van andere producten. De indicator laat zien hoe groot de kans is dat beleggers verliezen op het product wegens marktontwikkelingen of doordat er geen geld voor betaling is.
We hebben dit product ingedeeld in klasse 4 uit 7; dat is een middelgrote risicoklasse. Dat betekent dat de potentiële verliezen op toekomstige prestaties worden geschat als middelgroot en dat de kans dat wij u niet kunnen betalen wegens een slechte markt aanwezig is.
De volgende risico's worden mogelijk niet (voldoende) weergegeven door de bovengenoemde indicator:
Omdat dit product niet is beschermd tegen toekomstige marktprestaties, kunt u uw belegging geheel of gedeeltelijk verliezen. Als wij u niet kunnen betalen wat u verschuldigd is, zou u uw gehele inleg kunnen verliezen.
De éénmalige kosten die u betaalt bij aankoop van de deelbewijzen van het fonds. | 3% |
---|---|
Uitstapkosten | / |
Lopende kosten in % per jaar | 3,5% |
Creatie | 18 januari 2012 |
---|---|
Eindvervaldag | geen |
Categorie | aandelen |
Minimale inschrijving | 1 deelbewijs |
Intekening/terugbetaling | elke Belgische bankwerkdag tot 17u |
Publicatie inventariswaarden | De Tijd/l'Echo en dierickxleys.be |
Roerende voorheffing | Taks op de beursverrichtingen | |
---|---|---|
Distributiedeelbewijzen | Niet van toepassing | Niet van toepassing |
Kapitalisatiedeelbewijzen | 30% op het positieve verschil tussen de Belgische TIS (Taxable Income per Share) bij verkoop en de Belgische TIS bij aankoop, wegens meer dan 10% intrest dragende activa | 1,32% met een maximum van 4.000 EUR bij uittreding |
Deze fiscale regeling is van toepassing op de gemiddelde niet-professionele belegger, fysieke persoon en inwoner van België.
TIS: Taxable Income per Share. Dit is de som van de interesten, meerwaarden en minwaarden die het compartiment heeft verworven uit beleggingen in obligaties en cash.
Asset Allocation | % in Port | Waarde in EUR |
---|---|---|
Fondsen | 101,2% | 813 080 |
Rek courant | -1,2% | -9 369 |
Totaal in EUR | 100,0% | 803 711 |
Munt | Wissel | Zicht | Spaar | Effecten | Totaal in EUR | Tot % |
---|---|---|---|---|---|---|
EUR | -9 369 | 0 | 557 962 | 548 592 | 68,3% | |
USD | 0,8793 | 0 | 0 | 290 146 | 255 118 | 31,7% |
Totaal in EUR | 803 711 |
Kapitalisatie | 179.5 EUR |
Bron: Dierickx Leys Private Bank, deze historische cijfers bieden geen garantie voor de toekomstige cijfers.
Het is mogelijk dat bepaalde ICB’s opgenomen in deze portefeuille niet publiek worden aangeboden in België. Raadpleeg hiervoor uw financieel adviseur.
% in Port | Aantal | Koers | Munt | Waarde in munt | Waarde in EUR | Koers datum | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Aandelenfonds | |||||||
BROWN ADV US SUST GROW-EURBA kap. | 13,3% | 4319 | 24,84 | EUR | 107 284 | 107 284 | 29/04/2025 |
CANDRIAM SUST.EQUITY EMU - C kap | 5,1% | 208 | 195,25 | EUR | 40 612 | 40 612 | 28/04/2025 |
FSSA INDIAN SUBCONTINENT I USD kap | 4,0% | 200 | 185,06 | USD | 37 013 | 32 544 | 29/04/2025 |
GUARDCAP GLOBAL EQUITY-I EUR | 14,3% | 4730 | 24,38 | EUR | 115 322 | 115 322 | 29/04/2025 |
PICTET PREMIUM BRANDS-P EUR kap | 8,2% | 250 | 264,64 | EUR | 66 160 | 66 160 | 29/04/2025 |
ROBECO BP US LG CAP EQ-I EUR | 14,1% | 354 | 320,63 | EUR | 113 503 | 113 503 | 29/04/2025 |
ROBECO SUS GBL ST EQ FD-FEUR | 14,3% | 313 | 367,67 | EUR | 115 081 | 115 081 | 29/04/2025 |
ROBECO US SELECT OPP EQUITIES-F kap | 13,5% | 440 | 280,55 | USD | 123 442 | 108 540 | 29/04/2025 |
T. ROWE PRICE-GLB VL EQ-IUSD | 14,2% | 4189 | 30,96 | USD | 129 691 | 114 035 | 29/04/2025 |
U betaalt deze kosten om de dagelijkse werking van het fonds, inclusief marketing- en distributiekosten, te dekken. Deze kosten beperken het groeipotentieel van uw belegging.
Dit is het maximale bedrag dat van uw geld zou kunnen afgehouden worden voordat het belegd wordt of voordat de opbrengsten van uw belegging worden uitbetaald.
Instapvergoeding | Maximum 3% |
---|---|
Uitstapvergoeding | Niet van toepassing |
Wijziging van compartiment | Max. 3% verminderd met de reeds betaalde plaatsingsprovisie. De totale plaatsingsprovisie bij compartimentwijziging kan evenwel nooit meer dan 2% bedragen. |
Swing Pricing | Maximum 4% |
Beheerskosten en andere administratie- of exploitatiekosten | 3,5% |
---|---|
Portefeuilletransactiekosten | 0,0% |
Prestatievergoeding | Jaarlijks 10,00% op het in het boekjaar behaalde positieve resultaat dat de return van de benchmark in positieve zin overschrijdt. De performance fee wordt zodra zij van toepassing is, dagelijks berekend op de netto-activa en verwerkt in de NIW, en is betaalbaar na elk afgesloten boekjaar. Raadpleeg het prospectus voor meer informatie. Het laatste jaar werd geen prestatievergoeding aangerekend. |
---|
Swing pricing: Een mechanisme dat het compartiment in staat stelt de transactiekosten te vereffenen die voortvloeien uit grote inschrijvingen en inkopen door in- en uitstappende beleggers. Dankzij het mechanisme hoeven bestaande beleggers niet langer indirect de transactiekosten op zich te nemen, omdat deze kosten voortaan rechtstreeks worden verrekend in de NIW en gedragen door de in- en uitstappende beleggers.
Voor meer informatie over de kosten, zoals onder meer informatie inzake prestatievergoedingen en de berekeningswijze ervan, verwijzen wij u naar het prospectus dat u kan terugvinden op www.dierickxleys.be.
Februari 2025
Orkaan Trump doet beleggers schuilen
De Europese aandelenmarkten wisten in februari hun voorsprong op Wall Street verder te vergroten. In een context van hoge onzekerheid en vrees voor stagflatie, aangevuurd door de provocerende beleidsvoering van Donald Trump, roteerden beleggers duidelijk richting veilige havens.
Zo zocht de goudprijs nieuwe recordhoogtes op, terwijl de Amerikaanse tienjaarsrente met ongeveer 32 basispunten terugviel tot ongeveer 4,2%. Op de aandelenmarkten delfden de conjunctuurgevoelige sectoren het onderspit voor de meer defensieve sectoren. Gezien het grote contrast met de afgelopen jaren viel hierbij ook de bedroevende beursprestatie van de grote technologiespelers des te meer op.
Deze risk-off modus was het rechtstreekse gevolg van het hardvochtige spel van de Amerikaanse president op het wereldtoneel. Bijzonder waren de ogenschijnlijk Kremlin-gezinde houding van Trump in de door hem opgestarte “vredesgesprekken” tussen Oekraïne en Rusland, alsook de verdere escalatie van de handelsoorlog(en), die naast Canada, Mexico, en China, nu het Europese continent treft.
Met de effectieve inwerkingtreding van de importheffingen ten aanzien van de noorder- en zuiderburen van de Verenigde Staten begin maart, toont Trump eveneens dat niet elke dreiging slechts een tactische bluf is in het kader van onderhandelingen.
Bovenstaande geopolitieke ontwikkelingen leidden ertoe dat het Amerikaanse consumentenvertrouwen onverwacht een aanzienlijke terugval vertoonde. De consumenten houden de vinger op de knip gezien ze anticiperen op lagere overheidsuitgaven enerzijds en hogere inflatie anderzijds, beiden als direct gevolg van het beleid van Donald Trump.
Ook de bedrijven kregen het moeilijk om projectbeslissingen te maken in het uiterst onzekere klimaat, wat eveneens bleek uit de sterk teruggevallen aankoopmanagersindex voor de Amerikaanse dienstenindustrie. De Federal Reserve zal gezien het inflatoire karakter van de importtarieven de rente wellicht nog even stabiel houden, terwijl de Europese Centrale Bank het monetaire beleid verder zal versoepelen. Hoe dan ook blijven we ons duidelijk op volatiel terrein bevinden.
Overwegend dalers in de voorbije maand. De beste prestatie kwam van het fonds Candriam Sust.Equity Emu - C Kap, met een stijging van ongeveer 3,8%. Kijken we naar de lijst van de minste prestaties, dan zien we dat de overige 8 posities een daling lieten zien in de afgelopen maand.
De zwakste prestatie kwam van het fonds Fssa Indian Subcontinent I Usd Kap, met een daling van ongeveer 6,8%. Ook de fondsen Brown Adv Us Sust Grow-Eurba Kap. (- 6,7%), Robeco Us Select Opp Equities-F Kap (- 3,5%), Robeco Bp Us Lg Cap Eq-I Eur (- 3,4%), Robeco Sus Gbl St Eq Fd-Feur (- 3,1%), Pictet Premium Brands-P Eur Kap (- 2,2%), T. Rowe Price-Glb Vl Eq-Iusd (- 1,6%) en Guardcap Global Equity-I Eur (- 1,6%) droegen in negatieve zin bij aan het resultaat.
Het compartiment haalde een niet-geannualiseerde return van - 3,07%.
Essentiële informatiedocument op basis van de gegevens van 2 januari 2024
Prospectus op basis van de gegevens van 22 augustus 2024
Halfjaarverslag op basis van de gegevens van 30 juni 2024
Jaarverslag op basis van de gegevens van 31 december 2024
Maandrapport op basis van de gegevens van 28 februari 2025
Oproepingsbericht aan de aandeelhouders dd 17 april 2025
Rapport van de Raad van Bestuur betreffende de vereffening van de compartimenten Quartz Balanced FoF, Best of World en Capitam
Verslag aan de buitengewone algemene vergadering betreffende de staat van activa en passiva opgesteld in het kader van de vrijwillige ontbinding van de compartimenten Capitam, Best of World en Quartz Balanced FoF van de bevek Dierickx Leys Fund III NV
Het Key Information Document (KID) licht diverse aspecten van het fonds toe in eenvoudige, begrijpbare taal. De promotors van fondsen zijn verplicht om u dit document te overhandigen vooraleer u in een fonds belegt. Het moet informatie geven over de beleggingsdoelstelling, beleggingsstrategie, kosten, beheerders van het fonds en de risico-indicator.
Ook tijdens het eerste contact geven wij u vrijblijvend bijkomende informatie.