Paychex Analist: Geert Campaert

Print deze pagina

Algemene gegevens

  • Datum: 18/01/2024
  • Koers opmaak studie: 119.72 USD
  • Huidige koers: 122.9 USD
  • Marktkapitalisatie: 43 miljard
  • Secteur: Technologie
  • Markt: New York
  • ISIN: US7043261079

Conseil de l'analyste

  • 100,00 $US
  • 150,00 $US

Advies: Conserver

Grafiek

Bron: Dierickx Leys

Indicatoren

Croissance

Stabilité

Qualité

Valeur

Activiteiten:

Paychex is een Amerikaans bedrijf dat actief is in loonadministratie voor andere bedrijven, voornamelijk kmo's. Het bedrijf, dat in 1972 gesticht werd, heeft vandaag meer dan 700.000 klanten en bedient zo ongeveer 1 op 11 kmo's in de VS. Door de jaren heen werd de basisactiviteit van loonadministratie uitgebreid met aanverwante diensten als het regelen van extralegale voordelen, software voor tijdsregistratie en verzekeringsdiensten.

Paychex: omzetverdeling

Source: Paychex

Conclusie

Paychex is een mooi bedrijf met een sterke positie op de markt van loonadministratie in de VS. De voorbije jaren heeft het bedrijf een mooi groeitraject afgelegd, en we denken dat Paychex ook de komende jaren verder kan groeien en haar marges nog licht verhogen. Aan de huidige koersen noteert het aandeel aan 25 maal de verwachte winst voor dit boekjaar, wat een faire prijs is voor de kwaliteit en groeivooruitzichten. Het aandeel zit dan ook in de 'houden'-zone.

Nieuws

-

Resultaten

Boekjaar (in Mio)5/20205/20215/20225/20235/2024E
Omzet4.0404.0574.6125.0075.331
Operationele winst1.4601.4931.8402.0332.222
Nettowinst1.1071.1211.3871.5561.706
Boekwaarde per aandeel7,758,198,579,6910,49
Winst per aandeel3,063,093,824,304,71
Koers/Winst2433323325
Dividend2,482,522,773,263,53
Dividendrendement3,43%2,49%2,23%3,01%2,95%
Bron: Bloomberg, in USD





Resultaten tweede kwartaal boekjaar 2024

  • De omzet steeg met 6% tot $ 1,26 miljard.
  • De operationele winst steeg met 7% tot $ 506 miljoen.
  • De winst per aandeel steeg met 9% tot $ 1,08.

Positieve punten

  • De omzet uit Professional Employer Organization (PEO), waarbij bedrijven hun loonadministratie aan Paychex uitbesteden, steeg met 8% tot $ 296 miljoen. De stijging was te danken aan een stijging van het aantal klanten en een toename van het aantal aanvullende diensten zoals verzekeringen.
  • De arbeidsmarkt in de VS blijft gezond, wat de vraag naar de diensten van Paychex ondersteunt.
  • Het management verwacht voor dit boekjaar een omzetgroei van 7 tot 9% en een toename van de winst per aandeel van 10 tot 11%. 
  • De balans blijft sterk met een kaspositie van meer dan $ 1,4 miljard tegenover $ 812 miljoen schulden.


Negatieve punten

  • De omzet uit Management Solutions, voornamelijk inkomsten uit het softwarepakket van Paychex, steeg maar met 4% tot $ 931 miljoen. 
  • De totale kosten stegen met 5% door hogere loonkosten en blijvende investeringen in IT en sales.

SWOT

Sterktes

  • Mooie track record de voorbije 10 jaar met een gemiddelde jaarlijkse groei van de omzet van 8% en van de winst per aandeel met 11%.
  • Ervaren management dat via complementaire overnames de voorbije jaren het productaanbod van Paychex heeft versterkt en uitgebreid.
  • Door de jaren heen heeft Paychex een goede reputatie opgebouwd, meer dan de helft van haar nieuwe klanten komen via aanbevelingen van bestaande klanten.
  • De producten en diensten van Paychex zijn sterk verweven in de bedrijfsvoering van haar klanten, wat het niet evident maakt om te switchen naar een concurrent, omdat dat veel tijd en moeite zou vragen. Paychex geniet dan ook van hoge switching costs, waardoor het niet vaak klanten verliest.

Zwaktes

  • Omdat Paychex veel starters en jonge bedrijven als klant heeft, verliest ze jaarlijks ook een deel van haar klanten door faillissementen. Gemiddeld gaat het jaarlijks om 8% van haar klanten.
  • Er zijn de laatste jaren verschillende nieuwe kleinere spelers ontstaan, waardoor de concurrentie toeneemt. Hierdoor kan Paychex haar prijzen maar beperkt verhogen, groei moet vooral komen van extra klanten en bijkomende diensten.

Opportuniteiten

  • Paychex kan de komende jaren haar productaanbod nog verder uitbreiden en zo haar inkomsten per klant verder verhogen.
  • Een groot deel van de kmo's werkt vandaag nog met minder performante oplossingen en een deel van hen kan in de toekomst overtuigd worden om de producten van Paychex te proberen.

Bedreigingen

  • ADP is de grootste speler in de sector, maar is vandaag minder actief in de kmo-markt. indien dit in de toekomst verandert, kunnen ze een stevigere concurrent voor Paychex worden.
  • Een recessie die de arbeidsmarkt sterk doet verzwakken, zou een negatieve impact op de resultaten van Paychex hebben.

Overzicht historische adviezen

Date Koers Advies
16/01/2022 119.72 USD Houden

Lexicon

Lectuur in de financiële sector bevat zeer vaak zeer specifieke begrippen. Vanzelfsprekend gebruiken ook onze analisten gespecialiseerde financiële termen in de publicaties. Om u wegwijs te maken in het vakjargon vindt u hier een verklarende woordenlijst van deze financiële begrippen.

Disclaimer

  • Cette étude sur les fonds propres est une publication de Dierickx Leys Private Bank. Il a été préparé sur la base de sources soigneusement sélectionnées et de ses propres recherches et selon des hypothèses solides, sans garantir son exactitude et son exhaustivité. Il contient des opinions qui sont valables à la date de publication mais qui peuvent changer à l'avenir. La banque n'est pas responsable des dommages qui pourraient résulter de ces avis.

  • Les sources matérielles d'information sont les publications (y compris les communiqués de presse) et les états financiers des sociétés analysées, les analyses et études des grandes banques et les articles de la presse financière spécialisée.

  • L'étude se fonde sur sa propre analyse fondamentale de l'entreprise en question, en tenant compte des flux de trésorerie, de l'évolution des bénéfices, de la croissance, de la stabilité et de la qualité de la gestion. L'analyse fondamentale vise à estimer la valeur intrinsèque actuelle d'une entreprise et son évolution la plus probable, au sein du secteur d'activité et de la zone géographique dans lesquels elle opère. Dans ce processus, les facteurs macroéconomiques pertinents sont également pris en compte. Les recommandations qui en résultent sont fondées sur une perspective à long terme. L'étude est mise à jour après la publication des résultats (trimestriels ou semestriels) ou dans l'intervalle si des événements significatifs surviennent.

  • Cette publication ne constitue pas une recommandation d'investissement personnalisée. Les véhicules d'investissement mentionnés dans cette publication ne conviennent pas à tous les investisseurs. Les objectifs de l'investisseur, sa solidité financière, ses connaissances, son expérience et ses caractéristiques de risque doivent être pris en compte. Veuillez demander conseil à votre conseiller en investissement.

  • Cette étude a été préparée conformément aux directives internes et statutaires relatives à la recherche indépendante, aux périodes d'interdiction et à la séparation des tâches. La banque n'a aucun intérêt ni aucune relation d'affaires avec les sociétés cotées, mais la banque ou ses employés peuvent détenir des positions sur des titres cotés ou des produits dérivés.

  • Cette étude sur les fonds propres n'a pas été soumise à l'émetteur.

  • Les données en devises étrangères sont soumises aux fluctuations des taux de change. Ceux-ci peuvent affecter les retours.

  • Les résultats historiques et les prévisions mentionnés ne constituent pas un indicateur fiable des résultats futurs.

  • L'autorité compétente est la FSMA.

  • La reproduction de cette publication est autorisée à condition que la source soit mentionnée.

  • Traduit avec www.DeepL.com/Translator (version gratuite)